Z maseczką na spacer. Rząd ogłosił obowiązek zakrywania ust i nosa
Od czwartku (16.04) w życie wchodzi obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nakaz ten wzbudza wśród mieszkańców naszego regionu skrajne emocje.

O obowiązku noszenia maseczek poinformowali dziś Łukasz Szumowski, minister zdrowia i premier Mateusz Morawiecki (na zdjęciu). – Chodzi o zakrywanie nosa i ust. To pozwoli ochronić; nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy; ale innych przed nami – precyzował Szumowski.

Minister oświadczył też, że obowiązek ten jest w wielu innych krajach. – Nie mówimy, że musi to być maseczka. Może to być chustka, szalik – zastrzegł. – Przechodząc do nowej rzeczywistości należy cały czas zachowywać środki ostrożności, które będą minimalizować rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.
Głos w tej sprawie zabrał również premier Morawiecki: – Chciałem podziękować wszystkim polskim szwalniom i zakładom pracy, które w ostatnich dwóch tygodniach mocno przestawiają swoją działalność na maseczki higieniczne – zaznaczył. – Na pewno produkcja ta będzie potrzebna przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy. Będzie to zalecane w wielu zakładach pracy. Zwłaszcza tam, gdzie ludzie znajdują się w bliskości wobec siebie. Wiem już, że wiele osób w swoich firmach już dzisiaj stosuje takie obostrzenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.