W Mielcu alarm powodziowy odwołany! Północ powiatu mieleckiego jednak ciągle ze strachem patrzy w stronę WisłyChoć generalnie sytuacja na podtopionych terenach powiatu mieleckiego uległa poprawie, to wciąż nie brakuje miejsc, gdzie mieszkańcy ze strachem  oczekują rozwoju wypadków. Dotyczy to Wisły, a więc gmin w północnej części powiatu: Padew Narodowa, Borowa i Gawłuszowice.

W Mielcu jest już dużo lepiej. Wisłoka utrzymała się między wałami. W związku z tym na terenie miasta odwołano dziś alarm powodziowy. Trwa usuwanie skutków powodzi i liczenie strat.

W miniony weekend woda podtopiła gminę wiejską Mielec. Jeszcze gorzej było w gminie Przecław, gdzie w dalszym ciągu występują podtopienia budynków i gospodarstw. Ucierpieli m.in. mieszkańcy Białego Boru. W Izbiskach napierająca woda zerwała groble, sytuacja na szczęście została opanowana.
W gminie Czermin żywioł dotknął Breń Osuchowski i Dąbrówkę Osuchowską. W tej pierwszej wsi w sobotę (25.05) strażacy ewakuowali m.in. pasiekę.  Zanotowano również podtopienia budynków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.