Uwaga! Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa! Oferują “cudowne leki”
Mielecka policja przestrzega przed oszustami, którzy wykorzystując koronawirusa oferują środki mające cudowne właściwości. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje. Nie dajmy się oszukać i o każdej takiej “ofercie” informujmy organy ścigania.

Policja w ostatnim czasie otrzymała sygnały o przypadkach “oszustw na koronawirusa”. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków, w tym między innymi amuletów czy herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale także podszywania się pod: służby sanitarne, Ministerstwo Zdrowia oraz inne organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia koronawirusa.

Mundurowi przestrzegają przed tego typu oszustami: – Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do domów i o każdym tego typu przypadku informujmy policję.

Aktualnych informacji na temat epidemii koronawirusa powinniśmy szukać tylko na sprawdzonych i oficjalnych stronach internetowych. Są to między innymi:
Policjanci przynajmniej raz na dobę będą sprawdzać, czy osoby będące w kwarantannie dopełniają tego obowiązku i czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać głównie telefonicznie. Kontakt z mundurowymi ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.