Tyle zarabiają nauczycieleWiadomo, ile w 2018 roku (od kwietnia do końca grudnia) wynosiły pensje mieleckich nauczycieli. Kwoty te nie mogły być ani wyższe ani niższe.  Tak mówi Karta Nauczyciela.

Dopłacą (tylko) stażystom

Stanowi ona, że  nauczyciel stażysta powinien zarobić 100 procent kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej na dany rok, kontraktowy – 111, mianowany – 144, a dyplomowany – 184 procent. Jeśli warunki te nie zostały osiągnięte, samorząd prowadzący daną placówkę oświatową musi je wyrównać.

Kiedyś w Mielcu do płac nauczycieli miasto dopłacało nawet milion złotych, teraz jest to 11 541 zł i dotyczy to tylko stażystów (na każdego z nich przypada ekstra 432 zł rocznie).
Zarobki mieleckich nauczycieli

  • stażysta – 2 900 zł brutto
  • kontraktowy – 3 219 zł brutto
  • mianowany – 4 176 zł brutto
  • dyplomowany – 5 336 zł brutto

Na wypłatę nauczyciela składa się z wynagrodzenie zasadniczego oraz różne dodatki, m.in.: za wysługę lat, motywacyjnego i funkcyjnego. Pedagog otrzymuje również pieniądze za: warunki pracy, godziny ponadwymiarowe, doraźne zastępstwa, nagrody i inne świadczenia.

1 Komentarz

  1. Super chciałabym tyle zarabiać…po podwyżce Pani minister o że wszystkimi dodatkami jako nauczyciel kontraktowy zarabiam 2611.00 brutto a jak jeszcze łączy się etat w 2 lub 3 szkołach to nie można mieć nadgodzin więc to jest ostateczna zarobina kwota brutto ponieważ netto to nawet nie jest 2000

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.