Radosław Swół: – Starosta i prezydent słabymi ogniwami budowy wiaduktuRadny PiS, Radosław Swół (na zdjęciu) napisał na Facebooku, że najsłabszymi punktami budowy wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza i linią kolejową nr 25 są starosta Stanisław Lonczak i prezydent Jacek Wiśniewski. Ten drugi poczuł się urażony i zażądał od rajcy wyjaśnień. 

Wiadukt ma połączyć most na Wisłoce z ulicą Kosmonautów. Koszt inwestycji to ok. 40 mln zł. W porozumieniu, które podpisano w tej sprawie, czytamy m.in., że województwo przekaże powiatowi dokumentację, miasto w połowie pokryje koszty realizacji inwestycji oraz (w połowie) wykupu gruntów; starostwo zaś będzie realizowało inwestycję, ale po uzyskaniu na ten cel dotacji z zewnątrz.

Prezydent żąda wyjaśnień

Przedsięwzięcie chwalą radni PiS: – Jest to zadanie, które jest bardzo potrzebne naszemu miastu, bo przyczyni się do rozwiązania problemu komunikacyjnego, wyprowadzenia ruchu z Mielca na zewnątrz przez co poprawi się powietrze i bezpieczeństwo na ulicach. I tu  prośba do  panów starosty i prezydenta, by doprowadzili tę inwestycję do końca. My deklarujemy pomoc – zapewniał radny Krzysztof Szostak.
Dziękuję za te słowa wsparcia ze strony klubu PiS. Natomiast niepokoi mnie to, że tutaj publicznie padają deklaracje wsparcia, a w mediach społecznościowych ja i pan starosta jesteśmy określani jako  słabe ogniwa inwestycji. Proszę o ustosunkowanie się do tego – odpowiedział prezydent Jacek Wiśniewski.

Tuż po podpisaniu porozumienia w sprawie budowy wiaduktu w Mielcu. Od lewej: prezydent Jacek Wiśniewski, marszałek Władysław Ortyl i starosta Stanisław Lonczak. /Fot.: Podkarpackie.pl/
Głos zabrał autor wpisu, o którym mówił prezydent, czyli radny Radosław Swół – Trochę czuję się niekomfortowo komentując swoje prywatne komentarze na swoim profilu – ironizował. – Przy wpisie  umieściłem uśmiechniętą buźka. Proszę więc nie brać tego tak do siebie, tylko również się uśmiechnąć.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.