Przy Sandomierskiej powstała pierwsza w Mielcu noclegownia dla bezdomnych
Przy Schronisku dla Bezdomnych im. Św. Brata Alberta przy ulicy Sandomierskiej  otwarto pierwszą w Mielcu noclegownię dla bezdomnych. Placówka czynna jest 7 dni w tygodniu.
Nowo wybudowany obiekt składa się z pawilonu, który mieści noclegownię, i części dwukondygnacyjnej z pomieszczeniami mieszkalnymi i techniczno-gospodarczymi. Koszt inwestycji wyniósł prawie półtora miliona złotych, z czego około 30 procent pochodzi z zewnątrz, resztę pokrył Urząd Miasta.

Alicja Krogulec

Idea powstania takiego miejsca powstała kilka lat temu z potrzeby solidarności z osobami bezdomnymi. Tegoroczna zima jest dla nas łaskawa, ale bywało, że nasze schronisko pękało w szwach, nie mieliśmy miejsca by wszystkim pomóc, niemniej staraliśmy się to robić. Powstanie tej placówki jest humanitarnym oddźwiękiem dla ludzi, którzy potrzebują pomocy – podkreślała Alicja Krogulec, kierownik schroniska.

Z noclegowni mogą skorzystać osoby bezdomne bez wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby. Jedynym warunkiem jest wolne miejsce. Osoba korzystająca z miejsca do spania, ma także możliwość wziąć prysznic oraz wymienić odzież lub zdezynfekować ją w przypadku braku możliwości jej wymiany.
Jacek Wiśniewski

Znajdujące się na piętrze schronisko dla kobiet świadczy usługi przez cały rok, siedem dni w tygodniu. Poza całodobową możliwością przebywania w schronisku, do dyspozycji osób potrzebujących jest także pomieszczenie kuchenne do samodzielnego przygotowania posiłku.

To historyczna chwila – mówił prezydent Jacek Wiśniewski podczas uroczystego otwarcia placówki. – W Mielcu dotychczas nie było noclegowni, ani ogrzewalni dla osób potrzebujących w trudnej sytuacji życiowej. Funkcjonowanie takiego miejsca może przyczynić się do uratowania komuś życia lub zdrowia.
Czytaj również

Zamarzł na śmierć. Jego zwłoki znaleziono przy płocie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.