Pościg za pijanym motocyklistąKiedy policjanci z wydziału ruchu drogowego mieleckiej komendy w Trześń podali sygnał do zatrzymania motocykliście, nie spodziewali się takiego przebiegu wydarzeń, jaki nastąpił.

Otóż okazało się, że kierujący jednośladem na widok policyjnego samochodu zawrócił i pojechał w przeciwnym kierunku. Mundurowi podjęli za nim pościg. Motocyklistę udało im się zatrzymać dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Kierującym okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Mielec.
Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Potwierdziło to urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości, które wykazało u motocyklisty ponad promil alkoholu. W policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 22-latkowi zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli. Motocyklista odpowie także za jazdę bez uprawnień. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.