Plaga krwiopijców w Mielcu! Urząd Miasta zapowiada punktowe odkomarzanie
Po powodziach, które nawiedziły powiat, w Mielcu i okolicach pojawiła się plaga komarów. Okazuje się, że wilgotność i panujące od kilku dni upały spowodowały, że insekty te znalazły idealne warunki do rozwoju. Urząd Miasta w Mielcu nie zamierza być w tej sytuacji bezczynnym i zapowiedział wykonanie punktowego rozpylenia środków przeciw komarom.

W komunikacie mieleckiego magistratu czytamy, że: “W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, przeprowadzimy zabieg punktowego rozpylenia środków przeciw komarom i kleszczom. Rozpylenie nastąpi w miejscach najbardziej narażonych na obecność tych owadów i odbędzie się w godzinach wieczornych. Obecnie trwają procedury wyłonienia firmy, która się tym zajmie. O konkretnym terminie i szczegółowym planie odkomarzania będziemy informować na bieżąco informować”.

Jak chronić się przed komarami?

Jak wiadomo, komary kłują szczególnie o zmierzchu, powodując u swych ofiar stany zapalne skóry, obrzęki, bąble, a nawet zaburzenia oddechowe. Jak my możemy chronić się przed tymi insektami?
  • Odzież – długie spodnie, bluza z długimi rękawami, nakrycie głowy osłaniające czoło i kark.
  • Środki odstraszające komary w postaci płynów, kremów lub aerozoli.
  • Osłonić okna i inne otwory siatką metalową, gazą lub gęstą firanką.
  • Łóżeczka dziecięce i wózki osłonić gazą.
  • Nie otwierać okien przy zapalonym świetle wieczorem.
  • Udrożnić rynny, aby umożliwić spływ wody.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.