Patriotyczny Mielec ostro o sprawcach ataku na repatriantów z KazachstanuPolicja prowadzi postępowanie w sprawie aktu wandalizmu, który wymierzono w rodzinę repatriantów z Kazachstanu. Na ścianie kamienicy przy ul. Mickiewicza, którą zamieszkują od trzech lat, nieznany sprawca napisał „Polska dla Polaków, nie dla debili i Kozaków”.

Michał Kogut: To debile

Napis zamalowano, ale niesmak pozostał. Zdarzenie to spotkało się z powszechnym oburzeniem. Szczególnie potępiły to środowiska patriotyczne, które zaangażowały się w pomoc repatriantom:

Odcinamy się od durniów, którzy atakują repatriantów z Kazachstanu. Nasi rodacy, którzy powrócili do Ojczyzny, maja większe poczucie polskości od debili, którzy ich zaatakowali – mówi Michał Kogut ze stowarzyszenia Patriotyczny Mielec. – Jeśli ktoś chce atakować repatriantów, to niech zacznijcie od nas, bo zawsze staniemy w ich obronie. Nasi rodacy z Kazachstanu są Polakami i Polska jest właśnie dla nich.
Państwo Rowbielowie są potomkami Polaków wysiedlonych do Kazachstanu podczas II wojny światowej, która po pobycie w Obwodzie Kaliningradzkim, wróciła do Ojczyzny, na co czekała ponad dwie dekady. Nasi rodacy od 2016 r. mieszkają w kamienicy przy ulicy Mickiewicza 13.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.