Nocne kursy MKS w Mielcu?Mieszkańcy, szczególnie ci młodzi, skarżą się na brak w Mielcu nocnych kursów Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Problem ten doskwiera najbardziej w weekendy, kiedy to właśnie późną porą wielu mielczan bawi się na różnego rodzaju imprezach, a ostatnie autobusy jeżdżą ok godziny 23. W tej sytuacji pozostaje im albo taksówka, albo powrót do domu piechotą.

Wniosek o uruchomienie nocnych kursów MKS złożył radny Robert Wójcik. – Może niekoniecznie te autobusy powinny jeździć codziennie, wystarczy nocą z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę – postulował radny. – Ostatnie kursy są o godz. 23. Proszę mi wierzyć, że te autobusy są wtedy pełne. Dlatego uzasadnione jest, ze względu na bezpieczeństwo, żeby ostatni kurs odbywał się np. o godz. 2 w nocy.
Ewa Garncarz, prezes MKS w Mielcu, przypomiała, że nocne autobusy nie są w Mielcu tematem nowym: – Kiedyś zleciliśmy analizę takiego rozwiązania i na tej podstawie stwierdziliśmy, że kursy te nie będą opłacalne – mówiła. – Oczywiście jeśli zapadnie decyzja o uruchomieniu takiej linii, jeśli jej koszty zostaną zaakceptowane, to my jesteśmy w stanie to zrealizować. Tabor w nocy stoi i kierowca jest na rezerwie. Tylko proszę pamiętać, że będą to dodatkowe kilometry, które należy włożyć do rekompensaty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.