Niepełnosprawni mogą liczyć na bezpłatną pomoc asystentów z MOPS
Mieszkańcy Mielca, którzy posiadają znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, będą mogli liczyć na bezpłatną pomoc ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Wsparcie ze strony osobistego asystenta dotyczyć będzie nie tylko zwykłych spraw dnia codziennego, ale także np. dojazdu do placówek służby zdrowia, na rehabilitację czy na zajęcia terapeutyczne.

Pracownicy MOPS pomogą również w załatwianiu spraw urzędowych czy w uczestnictwie w imprezach sportowych i kulturalnych. Nie byłoby tego, gdyby nie rządowy program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”, na którego realizację w tym roku MOPS pozyskał 354 tysięcy złotych.

A co z osobami starszymi, którzy nierzadko mieszkają samotnie i też potrzebują pomocy? – Monitorujemy sytuację i na bieżąco szukamy dotacji – przekonuje Grażyna Cieszyńska, dyrektor MOPS w Mielcu. – W trzecim kwartale ub.r. staraliśmy się o sfinansowanie usług opiekuńczych dla osób starszych. Niestety z uwagi na mniejszą pulę pieniędzy nie otrzymaliśmy dotacji na ten cel. Będziemy aplikować dalej.
Czytaj również

Czy do kamienicy na starówce wprowadzą się recydywiści, narkomani i alkoholicy?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.