MIELEC. “Pracownik gazowni” oszukał staruszkę na kilkaset złotych
Kilkaset złotych straciła 87-letnia mieszkanka ul. Kusocińskiego. Kobieta dała się oszukać przez fałszywego pracownika gazowni. Policja apeluje do mielczan o ostrożność.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (18.05) przed południem. Wtedy to do mieszkania starszej pani zapukał mężczyzna podający się za pracownika gazowni. Poinformował on 87-latkę, że przyszedł, bo na drzwiach wejściowych do klatki schodowej jest informacja o kontroli piecyków gazowych.

Nie spodziewając się podstępu kobieta wpuściła oszusta do mieszkania. Ten zażądał od niej 300 złotych za “wykonaną usługę”. Seniorka zapłaciła. Dopiero potem zorientowała się, że została oszukana.
Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami podającymi się za pracowników instytucji, domokrążców oferujących pomoc, sprzedaż lub zakup jakichkolwiek przedmiotów. Mundurowi proszą, by informować o tym szczególnie osoby starsze lub samotnie mieszkające. O każdej niepokojącej sytuacji należy powiadomić policję, która na miejsce skieruje funkcjonariuszy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.