MIELEC. Kolejne dozowniki do dezynfekcji dłoni na terenie miasta
Pięć kolejnych dozowników do dezynfekcji dłoni pojawiło się na terenie Mielca. Zakup i instalacja urządzeń to efekt pozytywnych opinii kierowanych do magistratu ze strony mieszkańców, po tym, jak próbne urządzania ponad miesiąc temu pojawiły się w mieście.
Dwa pierwsze dozowniki zamontowano pod koniec czerwca. Jeden znajduje się w okolicach pływalni „Smoczka”, tuż przy placu zabaw; drugi zaś na Placu Armii Krajowej, bezpośrednio przy przystanku autobusowym. Zakup urządzeń miał oczywiście związek z epidemią koronawirusa w powiecie.

Według mieszkańców, najlepszym miejscem na tego typu obiekty są place zabaw, gdzie przebywają dzieci. Dlatego decyzją prezydenta Jacka Wiśniewskiego, zamontowano je na:

  • Plac zabaw przy ul. Tańskiego (osiedle Lotników),
  • Plac zabaw przy ul. Brekieszów (os. Szafera),
  • Plac zabaw przy Bulwarach (os. Kościuszki),
  • Plac zabaw przy ul. Dąbrówki (os. Smoczka),
  • Rynek przy Gryfie (os. Kościuszki).

Dozowniki, jak łatwo się domyśleć, przeznaczone są do neutralizacji bakterii i wirusów, a ich głównym zadaniem jest zapewnienie wszystkim użytkownikom niezbędnej higieny i bezpieczeństwa.

Urządzenia zostały wyposażone w pięciolitrowe zbiorniki zapewniające długi czas użytkowania, w całości wykonane ze stali nierdzewnej. Dozowniki zostały też przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych, a dzięki swojej solidnej konstrukcji są odporne na drobne uszkodzenia mechaniczne, ponadto ze względu na zastosowany materiał są zabezpieczone przed korozją.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.