MIELEC. Doczekaliśmy się. Jutro pojedziemy nowym mostem na Wisłoce!
Budowa nowego mostu na Wisłoce w Złotnikach, koło Mielca, szczęśliwie dobiegła końca. Uroczyste oddanie obiektu do użytku odbędzie się w środę (20.05), o godzinie 11.

Na tę przeprawę mieszkańcy miasta i okolic czekają od dziesięcioleci. Jedyny taki obiekt w Mielcu zlokalizowany jest w ciągu ulicy Legionów i przeważnie jest on zakorkowany. Inne takie konstrukcje w powiecie mieleckim znajdują się w Gawłuszowicach, Przecławiu i Borowej.

Bez wielkiej pompy

Nowy most umiejscowiony jest natomiast w północno-zachodniej części gminy Mielec, pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem. Jego długość to 550 m., a nośność 50 ton. Prowadzi do niego nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 od ulicy Sienkiewicza w Mielcu przez Złotniki. Z drugiej strony kończy się rondem w Rzędzianowicach. Koszt tej inwestycji to prawie 44 miliony złotych.
Miesiąc temu obiekt został poddany próbie obciążeniowej. Testy wykonawca przeprowadził tuż przed Wielkanocą. – Obliczenia wykazały, że most spełnia wszelkie wymagania wytrzymałościowe – podkreślał Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Uroczyste zakończenie inwestycji planowane jest na środę (20.05), o godzinie 11 tuż przed mostem od strony Złotnik. Ze względu na epidemię koronawirusa nie będzie to jednak wydarzenie z taką pompą jak dotychczas. Organizatorzy eventu zwracają się do dziennikarzy o stosowanie się do wszystkich zaleceń sanitarnych, a także o ograniczenie delegacji każdego z mediów tylko do jednej osoby.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.