Mąż Magdy Ogórek okradł mielecką uczelnię z ponad pół miliona złotych?
Mąż Magdy Ogórek, prezenterki TVP, Piotr M ma poważne problemy. Media donoszą, że został on oskarżony między innymi o to, że wyrządził szkodę Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tysięcy. Uczelnia ta ma również filię w Mielcu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Jak poinformował TVN24, Piotr M., były rektor szkół wyższych i były poseł SLD, a prywatnie mąż Magdy Ogórek, usłyszał pięć zarzutów dotyczących między innymi transferowania środków jednej ze szkół wyższych na inne konta i wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej ponad dwóch i pół miliona złotych.
– Pierwszy zarzut dotyczy działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Polegało ono na ukrywaniu składników majątkowych szkoły o wartości 218 tysięcy złotych zagrożonych zajęciem w toku prowadzonych postępowań egzekucyjnych – przekazał TVN24.

Piotrowi M. zarzucono także naruszenie praw pracowniczych pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla “poprzez niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem” oraz “nieuregulowanie obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne o wartości ponad 1 mln zł.

Kolejny zarzut – jak poinformowała stacja TVN24 – dotyczy “wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tysięcy złotych poprzez transfer środków pieniężnych tej szkoły na inne konta i przywłaszczenie tych pieniędzy”. Inny zarzut dotyczy „wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej kwoty 2,6 mln zł poprzez zawieranie szeregu umów z tą osobą i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy”.

Powyższe przestępstwa zagrożone są karą powyżej ośmiu lat więzienia. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku. Piotr M. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.