Kolejne zakażenie koronawirusem w regionie. “To kobieta w sile wieku”
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (21.03) o kolejnych trzynastu potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą one województw: wielkopolskiego – 4, dolnośląskiego – 3, podlaskiego – 3. Małopolskiego – 1, lubelskiego – 1, kujawsko-pomorskiego – 1. Jedno zakażenie odnotowano również na Podkarpaciu. Jest to kobieta “w sile wieku” z powiatu leżajskiego, która przebywa obecnie na kwarantannie domowej.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 452 Polaków. Pięć osób, niestety, zmarło. Są to: 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu; oraz czterech mężczyzn: 73 l. (Wrocław), 66 l. (Lublin), 67 l. (Łańcut) i 57 l. (Wałbrzych). W piątek (20.03) w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, która była zarażona koronawirusem. Jej śmierć spowodowała jednak sepsa.
Jak do tej pory a Podkarpaciu odnotowano 20 przypadków zakażenia koronawirusa. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 5 911 osób, 5 298 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach przebywa obecnie 69 mieszkańców naszego województwa. Na terenie powiatu mieleckiego, jak dotąd, odnotowano trzy potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.