Czy mieleccy lekarze są nosicielami koronawirusa? Szpital dementuje
Szpital Specjalistyczny w Mielcu dementuje informacje, jakoby część jego personelu była nosicielami koronawirusa. Wszystkie osoby, które ostatnio wróciły z zagranicy i pracują w lecznicy, poddane zostały testom w kierunku obecności patogenu. Wyniki są negatywne.

Komunikat mieleckiego szpitala

“W związku z krążącymi nieprawdziwymi informacjami na temat personelu szpitalnego, którego przedstawiciele rzekomo są nosicielami wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że osoby, które wróciły z zagranicy a pracują w szpitalu (nawet te przebywające czasowo w państwach, w których nie panuje szczególne zagrożenie wirusem) poddane były testom w kierunku obecności wirusa.
Wyniki są negatywne, czyli osoby, które wróciły do pracy, nie są zarażone. Same wyraziły wolę udostępnienia tychże wyników. Sytuacja jest monitorowana i na bieżąco podejmowane są stosowne działania wobec personelu szpitalnego wracającego z zagranicy lub mającego kontakt z osobami narażonymi na zakażenie. 

Prosimy o zachowanie wstrzemięźliwości w przekazywaniu informacji dotyczących osób rzekomo zarażonych, ponieważ przekłamania i nadużycia powodują zbędną panikę. O liczbie osób w województwie, u których stwierdzono obecność wirusa, na bieżąco informuje Wojewoda Podkarpacki”.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.