Co z mieleckim przytuliskiem dla bezdomnych psów i kotów?Waży się przyszłość schroniska dla bezdomnych psów i kotów przy ulicy Targowej w Mielcu. Placówka ta jest pod zarządem Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych. Pojawił się jednak pomysł, który mówi o przekazaniu przytuliska jednemu ze stowarzyszeń.

Jednym z argumentów na tak jest to, że ZUOK jako spółka wystawia miastu faktury. Z 400 tys. zł, które co roku magistrat przeznacza na przytulisko, aż 90 tys. zł stanowi podatek VAT.

Ta sytuacja nie pozwala nam przejść wokół tego tematu obojętnie – komentował Bogdan Bieniek, przewodniczący Rady Miasta. – Chodzi o to, żebyśmy się zapoznali z aktualnym stanem funkcjonowania schroniska,  po to, by wrócić do rozmowy o tym, czy placówka ta zostanie przy ZUOK czy nie.
Zarządcą przytuliska było już kiedyś stowarzyszenie, a dokładniej Mieleckie Towarzystwo Ochrony Zwierząt. Jednak 7 lat temu placówkę tę przejęło miasto. Wcześniej jednak schronisko zamknął powiatowy lekarz weterynarii, tłumacząc, że zwierzęta gnieżdżą się na zbyt małej przestrzeni.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.