Były starosta u unieważnieniu przez sąd konkursu na dyrektora pogotowia w Mielcu: – Prawo jest dla wybranychWojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie unieważnił konkurs na dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, który wygrała Maria Napieracz. Jego zdaniem, były wątpliwości co do bezstronności członków komisji konkursowej. Prawdopodobnie chodzi tu o ich zależność względem kandydatki, która była wówczas wicestarostą powiatu mieleckiego.

Konkurs na dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Maria Napieracz wygrała z Pawłem Pazdanem (dziś wiceprezydentem miasta). I to on złożył skargę w WSA w tej sprawie. W swym wniosku przedstawił on wątpliwości, co do bezstronności członków komisji konkursowej. Chodzi tu prawdopodobnie o ich zależność względem Marii Napieracz, która wówczas piastowała urząd wicestarosty powiatu.

Maria Napieracz: – Sąd nie oznacza sprawiedliwości
Sąd przyznał mu rację, unieważniając konkurs. – Stare powiedzenie mówi, że sąd nie oznacza sprawiedliwości. Myślący ludzie wiedzą o co chodzi – mówiła na antenie Radia Leliwa Maria Napieracz, która do chwili wyłonienia nowego dyrektora pogotowia, kierować będzie tą placówką.  Jeszcze ostrzej werdykt sądu ocenił były starosta, dziś szef klubu radnych powiatowych PiS, Zbigniew Tymuła (na zdjęciu): – Okazuje się, że prawo nie służy wszystkim, ono jest dla wybranych. Mnie to przeraża – oświadczył.

Tymczasem Paweł Pazdan nie kryje satysfakcji: – Wyrok potwierdza on tylko to, co mówiłem od początku – że ten konkurs przeprowadzono niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – zaznaczył.
Sprawa ma kontekst polityczny. Dyrektora pogotowia wyłoniono w 2018 roku, przed wyborami samorządowymi. Maria Napieracz, która wygrała konkurs, reprezentowała rządzące wówczas w starostwie Prawo i Sprawiedliwość. Do partii tej należy także wówczas starosta Tymuła. Dziś – zarówno w powiecie, jak i w mieście – PiS jest w opozycji, a nowa władza obstawia stołki swoimi ludźmi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.