Rondo zamiast skrzyżowania w Woli Mieleckiej? „Ono zlikwiduje tłok”Mieszkańcy, szczególnie ci zmotoryzowani, apelują o zastąpienie rondem skrzyżowania dróg wojewódzkiej z powiatową w Woli Mieleckiej. Głównym argumentem jest duże natężenie ruchu, które utrudnia wjazd na „krzyżówkę” kierowcom wyjeżdżających z dróg przyporządkowanych. Problem mają też ci, którzy jadą z drogi wojewódzkiej w kierunku Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej.

Budowy ronda domaga się radny powiatowy, Antoni Skawiński. Przekonuje on, że zwłoka w realizacji tego przedsięwzięcia może spowodować to, że w pobliżu skrzyżowania powstaną nowe obiekty budowlane, które w perspektywie uniemożliwią powstanie tam ronda.
– Inwestycję można zrealizować bardzo tanio – twierdzi radny. – Mogłoby tam powstać rondo płaskie. Byłoby one oddzielone barierkami, które można byłoby demontować na czas przejazdu pojazdów o bardzo dużych wymiarach. Rondo płaskie zapewnia również bardzo dobrą widoczność. Jest to rozwiązanie zapewniające bezpieczny przejazd pojazdów z wszystkich kierunków.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.